طراحی و ساخت قفل الکترونيکي

رديابي گوشی همراه

كنترل هوشمند چهارراه

طراحی و ساخت مين ياب هوشمند

ادامه 

راه اندازی قطار خورشیدی در ایران

 

حجم سرمایه‌گذاری در خط آهن سریع السیر اصفهان – قم – تهران 8/4 میلیاردیورو معادل 120 هزار میلیارد ریال برآورد شده است.
برای نخستین بار با مشارکت یک کنسرسیوم اروپایی و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی خط آهن برقی در کویر ایران ایجاد می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از ایلنا، محمد علی بابرشمس، مدیرعامل و رییس هیات مدیره شرکت آرتین پویان افزود: این شرکت در خرداد ماه امسال پس از کسب توافق نهایی با وزارت راه و شهرسازی ،به صورت BOT آماده اجرایی شدن عملیات اجرای این خط آن 420 کیلومتری است.
نماینده کنسرسیوم اروپایی ، حجم سرمایه‌گذاری در خط آهن سریع السیر اصفهان – قم – تهران را 8/4 میلیاردیورو معادل 120 هزار میلیارد ریال ذکر کرد و گفت: این پروژه که در دو خط ایجاد می‌شود پس از اجرایی شدن قرارداد، 4 سال بعد به بهره برداری خواهدرسید.
وی اظهار داشت: قطارهای High teck که مختص چنین خط آهنی است و با انرژی خورشیدی حرکت می‌کند قادر است مسافت 300 کیلومتر را در مدت یک ساعت طی کند.
بایر شمس یادآور شد: به منظورتامین سوخت این نوع قطار نخستین نیروگاه 400 مگاواتی انرژی خورشیدی در طول مسیر حرکت قطار ایجاد خواهد شد.
وی افزود: این خط آهن قابلیت تردد قطارهای High teck در قالب مسافربری و باری را دارد به طوری که هر رام قطار مسافربری 600 مسافر و قطار باری حداکثر 000/10 تن بار را جابه جا می‌کند.
وی سپس با توجه به اهمیت انتقال دانش فنی این نوع فناوری که در انحصار چند کشور خاص اروپایی است تصریح کرد: قرار است دانش فنی این پروژه توسط مهندسین و مشاوران شرکت زیمنس آلمان در اختیار مهندسان ایرانی قرار گیرد.
سرمایه گذار بخش خصوصی ادامه داد: تولید قطار از نوع High teck و تولید ریل، بالاست علائم و ارتباطات، تراورس، تملک اراضی جزو تعهدات این شرکت است. ضمن اینکه طرح مطالعاتی پروژه از6 ماه قبل به همت مشاوران و کارشناسان داخلی آغاز شده است.
به گفته وی با اجرایی شدن طرح فوق اشتغال 8000 نفر فراهم خواهد شد.

نور پردازي پل كابلي تبريز

روشنايي بيلبوردهاي جاده اي شيراز

نصب سيستم برق اضطراري (UPS) نداجا

طراحي سيستم اضطراري (LED) براي پتروشيمي تبريز

 ساير پروژه هاي انجام شده