طراحی و ساخت قفل الکترونيکي

رديابي گوشی همراه

كنترل هوشمند چهارراه

طراحی و ساخت مين ياب هوشمند

ادامه 

یو پی اس چیست؟

 

دستگاهی الکترونیکی است به منظور تامین پیوسته انرژی برای دستگاه‌های مصرف کننده که به اختلالات موجود در شبکه و قطع برق حساس بوده و به دلیل ضرورت و حساسیت‌های فوق العادهزیاد جزو تجهیزات حیاتی مجموعه‌های کامپیوتری، مخابراتی، کنترل و ابزار دقیق، آزمایشگاهی و بیمارستانی می‌باشند.
یو  پی اس نه تنها به عنوان یک منبع  تغذیه بلاوقفه، که به عنوان محافظی در برابر تغییرات ولتاژورودی نیز بسیار مهم و قابل توجه خواهد بود.

 

 

 

نکاتی در مورد نگهداری یو پی اس:

قسمت مهم از یک دستگاه یو پی اس باتری آن است.  باتری امکان ذخیره سازی توان الکتریکی مستقیم را از طریق یک فرآیندشیمیایی فراهم می کند. ساختار شیمیایی باتری‌ها موجب حساسیت آنها به حرارت است. گرم شدن باتری ظرفیت ذخیره سازی توان الکتریکی و همچنین عمر باتری را کم می‌کند. با افزایش حرارت محیطی که باتری  درآن قرار دارد به ازای هر یک درجه حرارت عمر باتری 10% کاهش میابد. حرارت ایده آل برای باطری بین 22 تا 25 درجه است که حرارت ایده آل محیط‌های کاری هم هست.    لذا نگهداری باطری در خارج از محیط کاری معمولاً توصیه نمی‌شود.

 

مشخصات یک یو پی اس مناسب:

از نظر ویژگیهای فنی دستگاه باید نیازهای مصرف کننده را برآورده کند و خود نیز در شرایط بحرانی دارای حفاظتهای لازم باشد، از جمله این ویژگیها و حفاظتها میتوان به موارد زیر اشاره نمود . توانایی ارایه برق با نوسانات دامنه وفرکانس کمتر از محدوده مجاز مصرف کننده قابلیت تطابق با شبکه برق محل نصب اعم از برق شهر یا ژنراتور دارای راندمان بالای  % 85  بالا( POWRFACTOR)دارای ضریب توان دارای باتری سیلد اسید با طول عمر بیش از پنج سال بالای 000 100 ساعتMTBFدارای DSPدارای تکنولوژی پردازش دیجیتال سیگنال PFC وIGBTاستفاده از تکنولوژی روز نظیر  حفاظت در مقابل رعد و برق و افزایش ناگهانی ولتاژ برق حفاظت در مقابل دو فاز شدن برق ورودی حفاظت در مقابل برگشت ولتاژ روی دوشاخه ورودی در حالت استفاده از باتری حفاظت از دستگاه‌های مصرف کننده در مقابل تغییرات ولتاژ خروجی خارج از محدوده مجاز حفاظت در مقابل تغییرات ولتاژ و فرکانس برق ورودی حفاظت در مقابل افزایش بیش از حد مجاز دمای داخل دستگاه Common Modeحفاظت در مقابل نویز های موجود در برق شهر حفاظت در مقابل اضافه بار و اتصال کوتاه در خروجی حفاظت در مقابل اتصال معکوس باتری حفاظت در مقابل اتصال کوتاه شارژر حفاظت در مقابل اتصال کوتاه باتری حفاظت در مقابل تخلیه غیر مجاز باتری حفاظت در مقابل ولتاژ بالاتر از حد مجاز شارژ باتری

 

روش انتخاب یو پی اس مناسب:

دانستن مشخصات فنی یو پی اس های مجود در رنج مورد نظر.

 

·مشخصات کامل و صحیح مصرف کننده.

 

·در نظر گرفتن یک ظرفیت صحیح برای تغییرات (افزایش ظرفیت) مصرف کننده ها.

 

·انتخاب صحیح تولید کننده و عرضه کننده.

·انتخاب یو پی اس بر مبنای نیازمندی های واقعی.

 

نور پردازي پل كابلي تبريز

روشنايي بيلبوردهاي جاده اي شيراز

نصب سيستم برق اضطراري (UPS) نداجا

طراحي سيستم اضطراري (LED) براي پتروشيمي تبريز

 ساير پروژه هاي انجام شده