طراحی و ساخت قفل الکترونيکي

رديابي گوشی همراه

كنترل هوشمند چهارراه

طراحی و ساخت مين ياب هوشمند

ادامه 

نورپردازی مناسب خانه با پاور ال ای دی led

اگر صبح ها با سردرد از خواب بیدار می شوید، چشم هایتان می سوزد، هاله ای قرمزرنگ اطراف مردمک چشم هایتان دیده می شود یا اگر از همان اولین ساعات شروع روز، عادت به بدخلقی و پرخاشگری دارید، بد نیست بدانید این حالت ها ممکن است به خاطر نورپردازی نامناسب در خانه باشد. نورپردازی خوب موجب می شود احساس بهتری داشته باشید.

برای نورپردازی مناسب در خانه یک شمای انعطاف پذیر نوری لازم است به نحوی که برای تمامی ساعات روز مناسب باشد و به اتاق های شما در هر لحظه از شبانه روز، حالتی خوشایند ببخشد. نورپردازی باید به گونه ای طراحی شده باشد که با فشاردادن یک کلید ساده، به راحتی بتوانید نور اتاق را زیاد یا کم کنید و به عنوان مثال اتاق خود را از یک اتاق نورانی، به یک اتاق آرام با نوری ملایم که برای خوردن شام مناسب است، تبدیل کنید. نور طبیعی، بهترین نور استنور طبیعی، بهترین و مناسب ترین نوری است که یک خانه می تواند داشته باشد. نور طبیعی روز بیشترین سازگاری را با بدن انسان دارد.
همچنین با استفاده از این نور در مصرف برق صرف جویی می شود. نور خورشید خاصیت ضدمیکروبی هم دارد و بهتر است برای بهداشت بیشتر در خانه پرده ها را کنار بزنید و اجازه بدهید نور شفابخش خورشید در خانه بتابد. بهترین نوع روشنایی مصنوعی هم روشنایی نزدیک به نور طبیعی روز یعنی ترکیبی از نور زرد و سفید است. در صورت استفاده از نور مصنوعی بهتر است از نورهای تک رنگ استفاده نکنید و با استفاده از لامپ هایی با نور زرد در کنار لامپ هایی با نور سفید ترکیبی نزدیک به روشنایی طبیعی روز در خانه ایجاد کنید. به هر حال توصیه می شود تا جای ممکن روشنایی مورد نیاز خانه را از نور طبیعی تامین کنید اما کیفیت نور در هر قسمت خانه متفاوت است و بستگی به جهت اتاق ها دارد. شاید بد نباشد نگاهی به نحوه نور اتاق ها با توجه به جهت قرارگرفتن شان در عرض و طول جغرافیایی بیندازیم. اتاق های رو به شمالاین اتاق ها سرد هستند. نور زننده ای دارند و نور مستقیم خورشید به آنها نمی تابد. هنرمندان نقاش معمولاً اتاق کار خود را رو به شمال انتخاب می کنند تا در نور آن، بهتر بتوانند رنگ ها و طیف های مختلف را تشخیص بدهند.
اتاق های رو به شرق اولین اتاق هایی که با طلوع خورشید روشن می شوند، اتاق های شرقی هستند اما بعد از گذشت چند ساعت از زمان طلوع، سایه ای بلند و طولانی مدت بر این اتاق ها سایه می افکند و طی روز دیگر خبری از نور خورشید در این اتاق ها نیست. بهتر است برای تعدیل نور شدید و خیره کننده آفتاب در زمان طلوع، در این اتاق ها از نور مصنوعی استفاده شود. با این کار می توان در اواسط روز نیز تا حد ممکن، نور طبیعی روز را به نوعی در این اتاق ها ایجاد کرد. این کار برای اتاق های رو به شمال هم کارایی دارد. اتاق های رو به جنوبنور و گرمای خورشید در تمام مدت روز در این اتاق ها وجود دارد. البته ممکن است طی روز و در فصل های مختلف، کیفیت و میزان آن اندکی تغییر کند. بهتر است آشپزخانه، اتاق نشیمن و هر جایی که معمولا مدت زمان زیادی را طی روز در آنجا می گذرانید، رو به جنوب باشد. اتاق های رو به غربدر گرم ترین ساعات روز، نور خورشید به این اتاق ها می تابد و زمانی که نور شدید است، چشم را آزار می دهد. بعدازظهرها در این اتاق ها سایه می افتد و نور خورشید، ملایم تر می شود. نور در گوشه و کنار خانه وجود نور مناسب در آشپزخانه اهمیت زیادی دارد.
آشپزخانه محل مناسبی برای رشد میکروب هاست و لازم است در آن از نور طبیعی استفاده شود و هر روز پرده ها کنار زده و پنجره ها باز شوند تا ضمن تابش نور خورشید هوای تازه هم در آشپزخانه جریان پیدا کند. استفاده از نور مصنوعی و روشنایی موضعی هم در آشپزخانه لازم است. افتادن سایه کابینت و هود روی دید مشکل ایجاد می کند و نبود نور کافی در آشپزخانه احتمال وقوع حوادثی مانند بریدگی و سوختگی را افزایش می دهد.نورپردازی مناسب در اتاق خواب به شما این امکان را می دهد کــه بعد از یــک روز سخــت کاری، خوابـــی راحــت داشته باشید. البته این را فراموش نکنید که منظورمان این نیست که اتاق خواب باید تاریک باشد تا خوب بخوابید. بهترین نور برای اتاق خواب، نور کنار تخت خواب است که برای مطالعه و حتی دیدن تلویزیون خوب است و حتی اگر هم اتاقی شما بخواهد بخوابد، چشمانش را آزار نمی دهد.
می توانید برای نور کنار تخت خواب تان از آباژورهای کنار تختی استفاده کنید یا نوری را در قسمت بالایی تخت خود تعبیه کنید و یا روشنایی های دیوارکوب در اتاق خود نصب کنید. استفاده از نورهای صورتی و آبی رنگ نیز در اتاق خواب توصیه شده است.راهروها، راه پله ها و محل های عبور و مرور هم باید نور کافی و مناسب داشته باشند. نبود نور کافی در این نقاط ممکن است موجب بروز حوادثی مانند زمین خوردن و لیز خوردن و در پی آن ضربدیدگی و شکستگی شود. این مناطق در خانه هایی که ساکنان آن سالمند هستند و قدرت بینایی شان کمتر از دیگران است به نور بیشتری احتیاج دارد.

نورپردازي داخلي,نورپردازي محل كارمندان,نورپردازي راهرو,نورپردازي اداري,نورپردازي محل كار,نورپردازي مغازه,نورپردازي اتاق,نورپردازي منزل,نورپردازي برج,نورپردازي مسكوني,نورپردازي خانه,نورپردازي,نورپردازي اتاق خواب,نورپردازي نماي ساختمان,نورپردازي خارجي,دكوراسيون,طراحي داخلي,نورپردازي مناسب,نور,نور طبيعي,نورپردازي طبيعي,نورپردازي مصنوعي

 

نور پردازي پل كابلي تبريز

روشنايي بيلبوردهاي جاده اي شيراز

نصب سيستم برق اضطراري (UPS) نداجا

طراحي سيستم اضطراري (LED) براي پتروشيمي تبريز

 ساير پروژه هاي انجام شده